מתי נחליף מנעולים והאם אפשרי לעשות זאת לבד?

 
מתי נחליף מנעולים והאם אפשרי לעשות זאת לבד?
5 (100%) 1 vote

כל מנעול בדלת פנים או חוץ ניתן להחלפה בעת הצורך וחשוב לדעת מה הסיבות שבגינן צריך או כדאי להחליף מנעול לבית. באופן כללי וגורף ניתן לומר על מנעולים שהם מתוחכמים למדי ועמידים, בעיקר החדישים והמתקדמים מבניהם. יחד עם זאת – כמו בכל מוצר אחר, מדי פעם מתרחשות תקלות או שנגרמים פגמים שאין עליהם שליטה או שהם נגרמים בשל שיקולים של בלאי טבעי ושימוש רב. חשוב לדעת שבמידה ומתעורר חשד לבעיה או תקלה במנעול רק פורץ מנעולים מוסמך הוא זה שאפשר ומותר להתקשר אליו על מנת שיגיע לאבחן את הבעיה ויטפל בה.

כאשר מזמינים למקום באופן מידי פורץ מנעולים בתל באביב (כמו גם בכל עיר אחרת) הוא זה שיש לו את ההסמכה והידע לבדוק את החלקים הפנימיים של הדלת, לבדוק האם מנגנון הנעילה פועל והאם יש צורך להחליף את המנעול כולו או רק את אחד מהחלקים המרכיבים אותו. מנעול לדלת אינו בהכרח פשוט לבדיקה ואבחון עצמי לכן בשום אופן ובכל מקרה אין לנסות להבין לבד מה הייתה הבעיה, שכן אז היא עלולה לא רק שלא להשתפר אלא אפילו להחמיר.

מנעול מולטילוק נחשב כיום לאחד מהמנעולים מובילים והמתוחכמים ביותר, אם לא המתקדם ביותר ולכן מי שאין לו את הידע המקצועי הדרוש לא יכול לנסות לפתור את הבעיה בעצמו.

 

מנעול מולטילוק MT5

מנעול מולטילוק MT5

מתי כדאי להחליף מנעול לדלת?

להלן כמה מקרים שבהם לא תהיה ברירה אלא להחליף את המנעול המותקן בדלת

לאחר שנים רבות של שימוש אשר במהלכן נשחקו באופן טבעי החלקים הפנימים והפינים אינם מגיבים לנוכחותו של המפתח בחור המנעול.

במידה וקרתה תקלה מכוונת או שיבוש יזום, כמו למשל ניסיון פריצה – ייתכן והמנגנון הפנימי נפגע באופן שלא ניתן יהיה לתקן ואז לא תהיה ברירה אלא להחליף את המנעול כולו.

גם אם לא יודעים מה סיבת ההחלפה אך מנעולן הביע את חוות דעתו המקצועית והנחה להחליף – יש להיענות להנחיה זו ללא עיכוב ולבצע את ההחלפה.

מנעול המבוסס על צילינדר נוטה פחות לבעיות או פגמים ולכן כאשר מחליפים את הדלת ומחליטים להתחדש גם במנעול חדש – כדאי שיהיה זה מנעול מסוג mt5 מתוחכם ומתקדם.

כאשר שומרים על שימוש סביר ונכון בכל מנעול לבית אין סיבה שיתעורר הצורך לבצע החלפה והמנעול שמותקן בדלת יכול להחזיק מעמד שנים רבות. מה שהכי חשוב לדעת ולזכור ובכל גם להנחות את כל בני המשפחה הוא שאין לנסות לתקן את המנעול לבד על מנת שלא להחמיר את הבעיה שהתעוררה. כאשר מזמינים פורץ מנעולים הוא יוכל לבצע את העבודה תוך גרימת נזק מינימלית, אם בכלל, ועליו אפשר יהיה לסמוך שהעבודה תתבצע בדיוק כפי שצריך ותוך התחשבות מלאה בלקוח.

 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
mobile dial