האם ביטוח הרכב מכסה פריצה?

 
האם ביטוח הרכב מכסה פריצה?
Rate this post

כמה אנשים שאמרו לי זה לא יקרה, אתם מכירים? האם הסיכון ולו הקלוש ביותר שווה את ההוצאה הכלכלית שבהרחבת הביטוח? ומה יכול להחסך מכם על אף ההוצאה הכלכלית השנתית?

כידוע לרבים מאתנו. פרטים רבים המתקיימים בביטוח החובה המסייעים ועוזרים לנו רבות גם במקרים של חירום וגם בתקופות השגרה אינם מתקיימים בנקודות, אותן אנו מניחים בצד מבלי לחשוב על "במידה ו…" החשיבה וההסתכלות של כיבוי השריפות ודחיית הדאגה לאחר כך, אבל האם אחר כך לא יהיה מאוחר מידי והאם, עצם דחיית המחשבה על אפשרות לתקרית פריצה. באמת תחסוך לנו כסף לטווח הרחוק.

התשובה לשאלה הזאת היא גבולית: ייתכן שכן וייתכן שלא.

האם ביטוח חובה מכסה פריצת רכב?

ביטוח החובה, הוא ביטוח שבעל רכב חייב לבטח את רכבו על פי חוק במדינת ישראל. הביטוח מכסה מבחינה כלכלית וטיפולים נזק שנגרם לבעל הרכב בעת תאונה. מעבר לכך, בעת תקרית של פריצה לרכב אין כיסוי החובה יכסה כל נזק או גניבה של הרכב במידה והביטוח היחיד הקיים על הרכב הוא ביטוח החובה בלבד. אירוע פריצה, הוא אינו תאונה ואינה קשורה לתקרית של נזק גופני במקרה של פגיעה כתוצאה מתאונה בעת הימצאותו של בעל הרכב בתוכו על הכביש, בחניה או במצב שאינו כרוך בנסיעה או התנעת הרכב.

האם ביטוח צד ג עוזר בעת גניבת חפצים בעת פריצה

ביטוח צד ג', הוא ביטוח המכסה נזק גופני או נזק לרכב בעת תאונה לכל מי שישב באותו רכב, לנהג, לרכב עצמו ועל הרכב של הצד השני בתאונה במידה והתאונה התרחשה באשמת המבוטח. ביטוח צד ג' מכסה את הרכב גם במקרים של נזקי טבע שונים. כיסוי צד ג אינו כולל כיסוי במקרה של פגיעה של אדם או בעל חיים ברכב במקרה שאינו נחשב כמקרה של תאונה ואינו מכסה פריצה או גניבה של הרכב.

על כן, בכל הקשור לרעידות אדמה ותאונות דרכים (רחמנא לצלן) הרכב, אתם ועוברי הדרך האחרים תהיו בטוחים אבל בכל הקשור לפריצות לרכב אתם נתונים ותלויים לגורלכם ולמזלכם. אף אחד אינו חסין בפני פריצות, וביטוח צד ג', לא יעניק לכם עירבון וכיסוי בכל מקרה של פריצה, כפי שרבים חושבים בטעות.

החיסכון הכלכלי על חשבון השקט הנפשי – מה עולה יותר?

היכולת לישון בשקט, היא יקרת ערך מכל הוצאה או השקעה כלכלית, הידיעה שגם אם יקרה מקרה, אתם תהיו מכוסים, תרתי משמע, שווה הרבה מעבר להגדלת ההוצאה השנתית על הרכב. מעבר להוצאות הכלכליות על תיקון הרכב או רכישת רכב חדש, ההתעסקויות, הבדיקות והזמן הנדרש לגיוס ההון, והדאגות המתלוות לכל אלה, מוסיפות מעמסה לא קטנה על סדר היום.

ביטוח ספציפי למקרי פריצות, יעזור לכם לישון בשקט ובמקרה של פריצה גם להמשיך לישון בשקט, מאחר שאתם יודעים שיש לכם מי ששומר עליכם גם בזמן שאתם ישנים או נמצאים שלא ליד הרכב.

המאמר נכתב בשיתוף מאסטר ביט – השוואת מחירי ביטוח רכב

 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
mobile dial