מיהם הגורמים הרלוונטיים שנותנים אישור הסמכה למנעולן?

 
מיהם הגורמים הרלוונטיים שנותנים אישור הסמכה למנעולן?
5 (100%) 1 vote

לא כל אחד יכול לעבוד בתור מנעולן ומדובר באחד מהמקצועות שיש עליהם פיקוח רב כאן בישראל, ולא בכדי. על מנת להבין את מסלול הלימודים וההכשרה שצריך לעבור מי שרוצה לעבוד בתור מנעולן, צריך להבין את החשיבות והמשמעות של העבודה. כאשר מנעולן מציע שירותי פריצה של מנעול או כספת – הוא חשוף בכך למידע אישי או סודי של הלקוח, לתכולתה של כספת או שהוא יודע איזה מפתח יכול לפתוח את הבית שלו. מנעולן אמין לא יעשה במידע זה שום שימוש לרעה אלא יפעל באובייקטיביות מוחלטת ויעניק ללקוחות את השקט הנפשי שהם מבקשים וצריכים.

ברוב המקרים יהיו המנעולנים אנשים שעסקו במקצוע זה בשירות הצבאי שלהם או בשירות בכוחות הביטחון. כך יש לא מעט ידע אודותיהם ויש להם הרקע הדרוש לתחום זה, מה שמקל על הגורמים הרלוונטיים להכשיר ולהעניק אישור עבודה.

לאחר שישלימו הסמכות והכשרות נוספות מטעם ארגון המנעולנים או גורם מקצועי אחר עליהם לקבל אישור עבודה מטעם משטרת ישראל. כאשר המנעולן עסק בעבר במסגרת שירותו בכוחות הביטחון אזי כבר קיים עבורו האישור של משרד הביטחון ולכן לאחר שיסיים את המחויבויות שהוצבו בפניו, כל שיישאר לו זה לקבל את אישור משטרת ישראל לעסוק בתחום. כמו שמעון מלכה – איש ביטחון לשעבר

לוגו - לוקסמיט שירותי מנעולן בתל אביב

איך לומדים לעבוד כמנעולן?

כאמור, בארץ יש פיקוח הדוק אחר תחום זה על מנת לוודא שמי שמתחיל לעבוד בתור מנעולן אכן יהיה אדם ישר והגון שאפשר לסמוך עליו לבצע את משימות המנעולן. תעודת מנעולן ניתנת לאחר סיום הלימודים, ההכשרה ו-ווידוא נושא היושר וההגינות דרך מערכות המידע של המשטרה ורשויות אכיפת החוק. בשל הרגישות של פעולותיו של המנעולן יש הכרח להתערבות המשטרה ומשרד הביטחון בתהליך של הסמכת מנעולן וניתן להבין את ההיגיון שעומד מאחורי תהליך זה.

מנעולן אמין לא רק מגיע אל ביתו של הלקוח ומציע לו שירות שיש בו רגישות רבה, אלא צריך לגרום ללקוח לסמוך עליו. במקרים רבים הלקוח יהיה נרגש או מתוח בעת הגעת המנעולן אל הבית שלו והוא חייב לדעת שיש לו על מי לסמוך ושהמנעולן דואג אך ורק לאינטרסים של הלקוח ואין לו כוונות רעות לעשות שימוש במידע שהוא נחשף אליו.

זו הסיבה שכאשר מזמינים שירות של מנעולן בראשון לציון (או בכל מקום אחר בארץ) חובה על הלקוח לברר ולוודא שיש לו אישור משטרת ישראל ואפילו לדרוש מהמנעולן להציגו במפגש הראשוני ביניהם. רק לאחר שהציג את האישור אפשר להיות בטוחים שזהו מנעולן מאושר ואפשר להמשיך איתו בתהליך של קבלת שירות ופעולות של פריצת דלתות, מנעולים, כספות או כלי רכב. ללא אישור זה אין לבקש שירות מהמנעולן, גם אם יטען שאישור זה קיים ברשותו.

 

לפרטים נוספים צרו קשר

 
 
 
   
mobile dial